Fundacja

logo_pi

… dajmy szansę Młodym Artystom by, cytując za Leonardo da Vinci, mogli:
„zgłębiać naukę, która jest sztuką i sztukę, która jest nauką”.

Drodzy Mecenasi

Istnieje przekonanie, że objęcie patronatem sztuki i nauki dodaje prestiżu. Ale splendor, to tylko jeden wymiar korzyści płynących z mecenatu sztuki i nauki.
Istnieją korzyści niewymierne, nie dające się zwerbalizować, takie jak satysfakcja z przebywania w twórczym środowisku, współudział w powstawaniu pięknych,
unikatowych, a może nawet wiekopomnych arcydzieł. Czy powstałyby największe dzieła kreujące cywilizację gdyby nie Mecenat? Horacy, Wergiliusz, Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Antonio Vivaldi, Wolfgang
Amadeusz Mozart, Jean Jacques Rousseau, Voltaire, … to tylko niektóre postacie, których talent rozkwitał dzięki Mecenasom i Patronom.

„Pieniądze to szósty zmysł, bez którego nie można
w pełni wykorzystać pozostałych pięciu …”

William S. Maugham

Jakże trafnie powyższa myśl określa Instytucję Mecenatu w przypadku sztuki, szczególnie mając na uwadze meandry historycznego rozwoju i kształtowania się oblicza nauki i kultury artystycznej. Pokolenia przeminęły, sztuka – pozostała. Wraz z postaciami wybitnych twórców przeszły do historii także sylwetki ich Mecenasów, Patronów.

Niezależnie od epoki, artyści tworzą dzieła niezwykłe, często ponadczasowe, będące źródłem doznań estetycznych, duchowych, budzących refleksje, zadumę.
Niechaj za przykład inspirującej roli sztuki posłuży malarstwo Wiliama Turner’a, którego dzieła nie tylko oczarowały Michael’a Faraday’a, ale stały się bodźcem
do powstania jego przełomowych odkryć związanych z elektrycznością. Kto pamięta, że jeden z największych geniuszy wszechczasów Albert Einstein, aby tworzyć naukę musiał grać na skrzypcach?

Chociaż instytucja mecenatu z czasem zmienia swe oblicze, nadal przypisuje

się jej wiodącą rolę w finansowaniu kultury artystycznej i nauki.

Niezależnie od tego, czy kwestię mecenatu rozpatrywać będziemy
z punktu widzenia samych Mecenasów, czy z punktu widzenia Młodych Artystów, pozostaje bezsprzeczna prawda, iż odkrywanie i rozwijanie Młodych Talentów
stanowi o przyszłości naszego społeczeństwa.

Sztuka nie jest przewidywalna, bowiem nie wiemy kiedy pojawi się sukces. Jednakże czymże byłby świat bez artystów, ludzi niezwykłych, których rola jest nie do przecenienia?

Może warto ‘zaprzyjaźnić się ze sztuką i dać szansę Młodym Artystom z Fundacji Colours2Beauty, by przywołując słowa Leonardo da Vinci, mogli:

„zgłębiać naukę, która jest sztuką i sztukę, która jest nauką”?!
Leonardo da Vinci

Możliwe formy wsparcia: darowizna, sponsoring, barter informacje szczegółowe: http://poradnik.ngo.pl/x/503993

Będziemy wdzięczni za każdą formę wsparcia
Fundacji Colours2Beauty !!!

Z pozdrowieniami
Prezes Fundacji Colours2Beauty